Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak vybrat kvalitní účetní?

Pokud jste si založili obchodní společnost, jistě víte, že bez vedení účetnictví se neobejdete. Kvalitní účetní ale může být náročné najít. Poradíme vám, jak vybrat vhodnou účetní nebo účetní firmu, případně jaké řešení se vám spíše vyplatí. Vedení účetnictví je pro podnikání naprostým základem. Navíc je potřeba ho vést pravidelně, abyste měli přehled o finanční situaci své společnosti.  

Na účetní nešetřete  

Na účetní se rozhodně nevyplatí šetřit. Pokud si vyberete špatnou účetní, která neodvede dobře svou práci, můžete mít ve svém účetnictví nesrovnalosti nebo může být nepřehledné, což rozhodně způsobuje problémy, a to nejen při sestavování účetní závěrky. Zvolte si tedy kvalitní účetní služby, za které se nebojte i připlatit nějakou tu korunu. Cena za vedení účetnictví by tedy rozhodně neměla být základním parametrem, podle kterého budete svou účetní vybírat. Snad každý podnikatel rád ušetří, místo pro úsporu však hledejte jinde než právě v účetnictví.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Vyplatí se vlastní účetní nebo účetní firma?  

Ideální je zvolit středně drahé služby. Zde také zhodnoťte, zda se vám vyplatí využít služeb externí firmy nebo jestli zaměstnat vlastní účetní. Pokud máte tolik práce, že svou účetní vytížíte na 100 %, může to pro vás být dobré řešení. Všechny potřebné informace od ní totiž dostanete tak rychle, jak je budete potřebovat. Když ale teprve s podnikáním začínáte, jste menší nebo středně velká firma, pak se vám pravděpodobně vyplatí spíše externí účetní služby, které probíhají na fakturu a vy tak nemusíte řešit třeba odvody, které se platí u zaměstnaneckého poměru. Navíc se nemusíte bát, že byste účetní neměli jak vytížit.  

Pár tipů na závěr  

Kvalitní účetní poznáte například podle toho, že nepřipravuje doklady na poslední chvíli, ale účetnictví zpracovává průběžně. Účetnictví je soustavná a pravidelná činnost. Pokud jej pár týdnů nebudete vést, je možné, že už se nedoberete přesného výsledku. Rovněž je nutné pečlivě sestavovat a uchovávat jednotlivé doklady, mít jasno o příjmech a výdajích. Podle těchto požadavků jistě svou účetní vyberete jednoduše.    

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!