Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak změnit název společnosti

Změna názvu společnosti je velmi významnou změnou, kterou doporučujeme dobře promyslet, a to každému podnikateli. S názvem společnosti totiž neodmyslitelně souvisí i její značka. Pokud si tedy začnete nějakou budovat, jméno firmy se vám už těžko bude měnit. Pokud máte nějakou stálou klientskou základnu, tak vůbec těžko nový název odůvodníte a budete muset neustále vysvětlovat, že se jedná o vaši novou firmu.  

Jak vybrat nový název firmy  

Při výběru názvu firmy se vyplatí řídit několika pravidly, která jsme pro vás připravili už v některém z předchozích článků. Název by neměl být snadno zaměnitelný, jelikož by vám hrozilo napadení od konkurence, že parazitujete na jejich pověsti.  

Také si promyslete, zda chcete mít spíše univerzálnější název, který bude prezentovat více oborů a může být odvozený například z vašeho jména, nebo název, co si klienti či zákazníci přímo spojí s vaší vlastní činností. Vždy si tedy zvolte několik variant a zda jsou volné, zjistěte například na stránkách www.justice.cz. Zde si je opravdu velmi snadno prověříte.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Změna názvu společnosti v obchodním rejstříku  

Nový název firmy může být do obchodního rejstříku zapsán téměř okamžitě a vy ho tak můžete velmi rychle začít využívat. Provedete notářský zápis, který doručíte rejstříkovému soudu. Počítejte však, že taková změna vás bude něco stát - samozřejmě kromě vašeho času, který využijete ke zkoumání možností, jak svou firmu přejmenovat.  

Cena za notářský zápis se pohybuje kolem 3 500 Kč bez DPH a je to opravdu velmi individuální. Závisí na rozsahu úprav a také na lokalitě, ve které si notáře vyberete. V Praze jsou samozřejmě většinou tyto služby dražší. Pokud chcete ve své společnosti měnit více věcí, vyplatí se tyto změny provést najednou v rámci jednoho notářského zápisu, což bude levnější i rychlejší.  

Unikněte konkurenci  

Zpočátku jste možné nevěděli, jak se chcete jmenovat nebo čím vším se chcete ve své firmě zabývat. Pokud už máte ve všem jasno, stačí si jméno ověřit (ideálně k němu zakoupit i doménu) a provést jeho změnu.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!