Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak na výběr nejvhodnějších skladových prostor?

Skladové prostory jsou nezbytností snad pro každého velkého i malého obchodníka. Sklady se nejčastěji situují přímo v prostorách, kde dochází k prodeji, a v případě velkého množství výrobků či zboží také v samostatných budovách. Se sklady se můžete setkat především na předměstích, v průmyslových oblastech a na venkově. Z našeho praktického pohledu je můžeme rozdělit do několika typů.

Sklady pro oblast průmyslu 

Průmyslová výroba obvykle vyžaduje velké skladové zásoby. Podnik musí skladovat materiál, suroviny i nezbytnou techniku. Myslete však na to, že držení velkých skladových zásob není dnes efektivní a spojeno s rostoucími náklady. Sklad proto umístěte do oblasti, kde máte sídlo firmy. Pokud to není možné, zajistěte jeho napojení na silniční nebo železniční dopravu.

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Sklady pro potraviny a drobné zboží 

Mnoho firem se dnes rovněž pohybuje v oblasti potravin. Ty mají poměrně vysoké nároky na skladování, kterých je nutné se držet. Teplota ve skladu musí odpovídat normám. S potravinami musíte vždy zacházet hygienicky. Tyto faktory často podléhají kontrolám příslušnými orgány. Dobré je takový sklad opět situovat v blízkosti svého obchodu nebo kanceláře. Doporučujeme se zaměřit na velká města, ve kterých je stále dostatek prostoru pro podnikatele. Jestliže máte například sídlo firmy v Praze, určitě seženete blízko něj i potřebný sklad.

Sklady pro hořlavý materiál, výbušniny a další 

Jestliže se zabýváte prodejem některých rizikových, hořlavých a potenciálně nebezpečných výrobků, budete potřebovat i sklad, který však bude splňovat specifické zákonné normy. Jestliže si skladem nevíte rady, můžete se obrátit na některou ze specializovaných firem, která se zabývá zajišťováním sídel. K poskytnutí sídla tak můžete získat i příslušné skladové prostory. 

Dejte si pozor na ceny za pronájem skladů a obecně na náklady, které jsou se skladováním zboží spojeny. Nezapomeňte je zakalkulovat do konečné ceny vašich výrobků. Zohledněte i dopravní náklady. Zásobování vychází často draze. Proto je mnohdy lepší, přesunout se blíže ke zdroji.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!