Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak si vybrat název společnosti?

Název společnosti je nepochybně jedna z prvních povinností, kterou bude muset začínající podnikatel řešit. Naštěstí je to jedna z těch příjemnějších činností a dobrý název může i pozitivně ovlivnit budoucnost společnosti. Je například statisticky dokázáno, že společnosti jejichž název začíná na písmeno A, jsou úspěšnější než ostatní společnosti.

Jak takový název vybrat? Není na škodu, aby název společnosti vyjadřoval činnost kterou společnost bude vykonávat (v ČR známá třeba PSN = Pražská správa nemovitostí). Název může být i třeba složenina jmen zakladatelů nebo zakladatele (v ČR známá třeba alza = Aleš Zavoral). 

V každém případě by se název ale neměl podobat již existující firmě zapsané v obchodním rejstříku. Těch je naneštěstí momentálně přes 750 tisíc a vybrat tak vhodný název může představovat komplikaci. Jak poznám zdali je zamýšlený název volný? K tomu slouží web http://overovac.cz/ kde si můžete zadat preferovaný název, který je během vteřiny ověřen vůči všem subjektům v obchodním rejstříku.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!