Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Prodej společnosti

Rádi byste začali podnikat, ale nevíte, jak si správně založit obchodní společnost? Jestliže nechcete podnikat jako OSVČ a nést rizika, která s podnikáním pouze na živnost souvisejí, je ideálním řešením založení obchodní společnosti. Mezi nejoblíbenější formy u nás v ČR patří s.r.o. Je to právě pro její rychlé a snadné založení nebo také pro nízký kapitál. Od roku 2014 vám pro založení vlastní firmy stačí kapitál ve výši pouze 1 Kč.  

 

Nabídky na prodej společností  

Na prodej již založených společností se soustředí mnoho firem. Proto je potřeba opravdu pečlivě vybírat, u koho si svou firmu zakoupíte. Vybírat můžete ze dvou základních možností. Jestliže si chcete firmu koupit ihned, je ideálním řešením tzv. ready made společnost, která je okamžitě připravena k obchodní činnosti. Její poskytovatelé disponují seznamem, na kterém stačí vybrat firmu a hned druhý den můžete podnikat. Jedná se o vhodné řešení pro každého, kdo nechce se svými podnikatelskými nápady čekat zbytečně dlouhou dobu.  

 

Ready made nebo založená firma  

Druhou možností je založení s.r.o. nebo a.s. na míru. Založení vlastní společnosti sice vyžaduje více času, máte však jistotu, že je firma založena opravdu přesně dle vašich přestav a specifických požadavků, které mohou být odlišné od těch, co splňuje zakoupená ready made firma. Dobře si tedy promyslete, jaký z těchto dvou způsobů se vám vyplatí využít. Cena za oba způsoby je velmi podobná. Její stanovení je často individuální dle přání zákazníka.  

 

Osobně i online  

Prodej společnosti se dá zorganizovat i online. Vůbec se tedy nemusíte nikam osobně dostavit. Vše potřebné vyřídíte telefonicky či e-mailem. Nezbytné dokumenty vám budou doručeny poštou či kurýrem. Při prodeji společnosti specialistou se můžete spolehnout, že vaše nová firma splní veškerá očekávání. K nově zakoupené firmě lze navíc využít celou škálu doplňkových služeb.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!