Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Výkup společnosti

Na výkup společností se specializuje mnoho odborníku. Pokud máte tedy nějakou společnost v oboru, kterému se již více nechcete věnovat, uvažujete o ukončení své podnikatelské činnosti nebo se vaše firma dostala například do likvidace a vy nevíte, jak ven z této tíživé situace, může pro vás být výkup společnosti ideálním řešením. Zbavte se svých starostí a potenciálních problémů tím, že společnost někomu prodáte a často za ni dostanete i zaplaceno.  

 

Výkup společnosti v likvidaci  

Likvidace zahrnuje zrušení a výmaz z obchodního rejstříku. Do ní se obchodní společnost může dostat vlivem několika špatných rozhodnutí. Pokud je vaše firma v likvidaci, nemůže již provádět žádnou podnikatelskou činnost a veškeré aktivity se točí kolem vypořádání jejích aktiv a pasiv. Jakmile jsou uspokojeny pohledávky věřitelů, může společnost zaniknout.  

Pokud toto nechcete řešit, můžete se takové společnosti zbavit. Cena za výkup je stanovena individuálně. Myslete však na to, že vám ušetří spoustu starostí. Firma, která vykoupí vaši společnost, za vás zařídí veškeré právní náležitosti, co souvisejí s likvidací včetně výmazu z obchodního rejstříku.  

 

Výkup fungujících společnosti  

Za výkup firmy v likvidaci musíte zaplatit vy. Pokud ale prodáváte ještě fungující firmu, může vám za ni být naopak dobře zaplaceno. Jsou i lidé, kteří se živí tím, že vytvoří úspěšný projekt a pak jej prodají. Ten samozřejmě může být prodán i s celou obchodní společností. Ideální je prodávat firmy bez závazků, které nemají žádné dluhy a nesplacené pohledávky.  

Pokud máte zájem o výkup společnosti, je dobré nechat si sestavit několik nabídek a až pak se rozhodnout pro tu nejzajímavější. Jestliže nevíte, jak při výkupu správně postupovat, můžete zvolit pomoc odborníka, který vás celým procesem provede a jehož služby nejsou příliš drahé, jelikož se jedná pouze o poradenství a konzultace.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!