Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Advokáti a poskytované právní služby

Advokáti se zabývají poskytováním celé škály právních služeb. Pokud uvažujete o jejich využití, podívejte se nejprve, o co vše můžete advokáta požádat. Jejich služeb využívají jak občané, tak i fyzické nebo právnické osoby. Advokáti své služby samozřejmě poskytují zpoplatněné, proto si dobře vyberte advokáta, jehož služby využijete. Například v Praze určitě seženete dražšího advokáta než v nějakém menším městě.  

 

Hlavní advokátní služby  

Advokáti poskytují celou škálu právních služeb a s mnoha z nich jste se určitě již setkali. Právní služby, které zajišťují advokáti, můžeme rozdělit do čtyřech větších skupin. Konkrétně se jedná o právní poradenství - poskytování právních informací rozmanitého charakterů, kde výstup je v ústní nebo písemné podobě, dále o sepisování listin, pro které jsou nutné advokátní znalosti.   Advokáti se také zabývají zpracováním podání a dalších právních úkonů vůči různým osobám (v tomto případě se jedná o žaloby, odvolání, trestní oznámení i o různé žádosti). V neposlední řadě zastupují v řízeních a vůči protistranám, se kterými se můžete dostat do sporu.   Tyto služby se v praxi velmi často kombinují a také vhodně doplňují, málokdy se setkáte s tím, že byste využili pouze jednu z nich. Pokud potřebujete využít advokáta, určitě se na něj bez váhání obraťte a na nic nečekejte.  

 

Zachování mlčenlivosti  

Advokáti mají v porovnání s notáři či exekutory nejširší působnost pro svou mlčenlivost, která je tedy v jejich případě i nejpřísnější. Pokud tedy budete s advokátem něco řešit, máte jistotu, že o tom nikde nepromluví. Advokáti mohou být mlčenlivosti zproštěni pouze svými klienty. Toto zproštění ale musí být písemné nebo projít soudem.   Advokáti rovněž odpovídají za případné škody, které způsobí ve spojitosti s výkonem své činnosti. Z právnických povolání se tak může zdát, že právě advokát má nejméně výhodné postavení. Na druhou stranu, poskytuje celou škálu služeb a proti případným škodám se samozřejmě může pojistit.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!