Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak postupovat při změně sídla společnosti?

Jestliže se rozhodnete změnit sídlo firmy, budete se muset obrnit značnou dávkou trpělivosti. Je totiž potřeba navštívit příslušné úřady a změnu zanést do všech nezbytných dokumentů. V našem článku vám poradíme, jak při této změně postupovat, jakých kroků se vyvarovat a kde nové sídlo nahlásit. Změna sídla je opravdu komplexním krokem, se kterým je mnohdy lepší obrátit se na specialisty zaměřující se na problematiku poskytnutí sídla.

Orgány státní správy 

O změně sídla firmy / místa podnikání je nezbytné informovat státní instituce, jako je živnostenský úřad, rejstříkový soud, finanční úřad, správa sociálního zabezpečení nebo zdravotní pojišťovna. V zákonech jsou pevně stanoveny termíny a lhůty, ve kterých tak musíte učinit. Pro změnu v obchodním rejstříku je nutné podat návrh na změnu a doložit výpis z katastru nemovitostí. Nezapomeňte také na kolek v hodnotě 1000 Kč. Změna sídla společnosti se promítne do 15 dnů. 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

U OSSZ, ZP a finančního úřadu je potřeba navštívit vám místně příslušnou instituci. Jestliže tedy máte sídlo v Praze, obraťte se na orgány v našem hlavním městě, které jsou příslušné k vašemu obvodu. Zdravotní pojišťovně a správně sociálního zabezpečení nahlaste změnu do 8 dnů. Na živnostenském úřadě vyplňte změnový list a proveďte tak v termínu do 15 dnů. U finančního úřadu máte stejně dlouhou lhůtu. Změnu však musíte podložit výpisem z veřejného rejstříku.

Změna sídla společnosti a společenská smlouva 

Společenská smlouva je stěžejním zakladatelským dokumentem. Proto i do ní je nutné změnu sídla firmy zanést. Jestliže se pro změnu rozhodne jeden ze společníku, potřebuje souhlas valné hromady - všech osob, které mají ve společnosti nějaký majetkový podíl. Toto rozhodnutí je potřeba provést ve formě notářského zápisu.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!