Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak přesídlit společnost

Změna sídla společnosti není složitým krokem. Pokud jste ale dosud své sídlo neměnili, určitě se vyplatí oslovit odborníka, který vám zde pomůže s příslušnou administrativní činností. Svou firmu můžete přesídlovat v rámci Čech nebo i české sídlo změnit na to zahraniční. Přesídlení společnosti do zahraničí vám může výrazně rozšířit obzory. Je ale samozřejmě i složitější a je potřeba se při jeho změně řídit nejen českou legislativou, ale i zahraničními právními předpisy.  

Změna sídla společnosti v ČR  

Změna sídla společnosti v rámci České republiky není vůbec složitá. Jak při ní ale správně postupovat? Nejprve si vyberte vhodnou lokalitu, ve které chcete podnikat. Až budete mít nové sídlo zvolené, musí se změny zanést do zakladatelského dokumentu, nejčastěji tedy do společenské smlouvy nebo zakladatelské listiny. Ke změně sídla firmy budete potřebovat rozhodnutí valné hromady ve formě notářského zápisu. O změně sídla rozhoduje také statutární orgán, tedy jednatelé nebo členové představenstva.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Následně se podává návrh na zápis změny do obchodního rejstříku. Pokud se rozhodnete přesídlit svou společnost, může vám to zabrat jenom pár dní. Obchodní rejstřík je nutné kontaktovat bez zbytečného odkladu, stejně jako živnostenský úřad, kde je nutné vyplnit takzvaný změnový list. Změny se také musí nahlásit finančnímu úřadu a sociální a zdravotní pojišťovně. Pokud vše toto zvládnete vyřídit, má vaše firma legálně nové sídlo. Tyto kroky nejsou sice složité, zabere ale několik dní, než vše úspěšně vyřídíte, a také než se změny projeví.  

Přesídlení společnosti do zahraničí  

Změnit české sídlo firmy na sídlo zahraniční také není složité. Přeshraniční změna sídla společnosti je ideální v kombinaci s evropskou společností. Jedná se o mezinárodní formu obchodní společnosti, která může mít sídlo v kterémkoliv ze států Evropské unie. Pokud měníte české sídlo na zahraniční, vždy si prostudujte legislativu příslušného státu, která se vás bude týkat.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!