Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Legalita virtuálního sídla

Virtuální sídlo firmy představuje legální řešení pro vaše podnikání. Je ideální jej využít tehdy, když chcete sídlit na lukrativní adrese, ale víte, že je tak drahá, že si ji nemůžete z finančního hlediska dovolit. Virtuální sídlo tak výrazně usnadní podnikání jak začínajícím, tak i zkušeným podnikatelům a může být pravým řešením i pro váš byznys. V Čechách ho využívá až 10 % všech fungujících společností.  

 

Úprava v občanském zákoníku  

Legitimita sídla firmy formou virtuální kanceláře je ukotvena také v zákoně, konkrétně v občanském zákoníku. V roce 2009 došlo k jeho novelizací, díky níž se stala virtuální sídla zcela legální. Díky této úpravě mohou pro své podnikání zvolit virtuální sídlo jak fyzické, tak i právnické osoby. Toto sídlo může být odlišné od místa, ve kterém skutečně probíhá jejich správa.  

Virtuální sídlo se zapisuje do živnostenského nebo obchodního rejstříku podle toho, zda podnikáte jako OSVČ na základě živnostenského oprávnění, nebo zda se rozhodnete pro založení obchodní společnosti (s.r.o., a.s. a další typy). Může tedy nahradit místo vašeho podnikání i se chovat jako standardní sídlo firmy. V případě virtuálního sídla od nás nemusíte mít obavy s jeho legalitou nebo s řádným označením. Vše za vás zařídíme tak, aby to bylo v souladu s právními předpisy ČR.  

 

Legalita virtuálních sídel v Čechách i v zahraničí  

Virtuální sídla jsou legální jak v Čechách, tak i v zahraničí. Mnozí lidé mají pochybnosti, protože v médiích vidí, jak se někdo snaží dovolat nebo dozvonit na nějakou firmu, která v tomto místě vůbec nesídlí. Ano, to se sice může stát. Stává se to ale u podvodníků i v případě fyzického pronájmu prostor. Žádnou nekalou podnikatelskou činnost tedy virtuální sídla rozhodně nepodporují.  

Virtuální sídlo je zajímavou alternativou ke klasické kanceláři. Legálně funguje i zcela bez vaší přítomnosti. Většinou jeho prostory ale můžete využít k občasným schůzkám se svými partnery, kteří tak nemusejí vůbec tušit, že se vaše skutečné sídlo nachází někde úplně jinde. Opravdová provozovna tedy může být umístěná například i mimo hlavní město.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!