Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Provozovny a virtuální sídlo

Virtuální sídlo neboli virtuální adresa je místo, které nahrazuje sídlo firmy, nikoliv vaši provozovnu. Toto je určitě dobré si ujasnit dříve, než se pro podnikání rozhodnete. V provozovně přicházíte do kontaktu se svými klienty, zákazníky i s obchodními partnery. Má určitou provozní dobu, během níž vás zde mohou navštívit. Virtuální sídlo je dobré s provozovnou nezaměňovat a obě tyto náležitosti ve svém podnikání vzájemně odlišit.  

Virtuální sídlo nahradí sídla firmy  

Jelikož provozovna není povinná, ale je povinné sídlo firmy, virtuální sídlo se běžně využívá během něj. Zatímco provozovnu téměř nikde neuvádíte, tak se sídlem firmy běžně pracujete. Využijete jej v zakladatelských dokumentech, při zápisu do obchodního rejstříku, na smlouvách a fakturách. Virtuální sídlo by tak mělo nahradit vaši skutečnou adresu, kterou se prezentuje. Až na výjimky ale neslouží k přímému kontaktu s veřejností. Můžete si ho však krátkodobě pronajmout.  

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Je provozovna povinná?  

Ne, provozovna rozhodně není nutností. Pokud se zabýváte činností, která provozovnu nevyžaduje, jelikož vy sami nepřicházíte do přímého osobního kontaktu se zákazníky, nemusíte si ji zřizovat. Mnohdy to ale působí lépe.  

Virtuální sídlo je úsporné řešení, díky kterému se vyhnete vlastnictví jak reálného pronájmu kanceláří, který je například v Praze velmi drahý, tak zároveň vlastnictví druhé provozovny. Stává se také, že si firmy nemohou zaregistrovat provozovnu v sídle své firmy, což je pak často velkou komplikací. I z tohoto problému ale virtuální sídlo často pomůže, protože díky němu získáte druhou adresu, kterou můžete využít právě jako sídlo firmy.  

Označení virtuálního sídla je samozřejmě odlišné od označení provozovny. Veškeré potřebné informace k tomuto tématu naleznete v české legislativě, nebo se o nich můžete poradit s odborníky, kteří se právě na zajištění virtuálních sídel specializují.  

Pro více informací nás kontaktuje na telefonním čísle +420 731 656 811 nebo na emailu info@altaxo.czPřípadně můžete na našich webových stránkách vyplnit jednoduchý objednávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.  

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!