Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Anonymní společnosti

Rozhodnout se pro založení anonymní společnosti můžete i vy. Z jakých důvodu anonymní společnost podnikatelé volí nejčastěji? Především tehdy, když chtějí ochránit svůj vlastní majetek, což je díky anonymní offshore společnosti reálné a také zcela legální. Anonymní společnosti nabízejí ale i další benefity kromě anonymity vlastnictví, kterých můžete jako začínající i zkušený majitel využít. Nejčastěji se vybírá ze dvou typů zahraničních obchodních společností, tedy ze společnosti s ručením omezeným a z akciové společnosti.  

 

Výhody anonymní společnosti  

Anonymní společnost nejčastěji vystupuje jako offshore společnost. Země, kde se tyto společnosti zakládají, jsou velmi vstřícné a umožní vám tedy podnikání za hladkých podmínek. Kromě anonymity vlastnictví jsou zde samozřejmostí velmi nízké nebo dokonce úplně nulové daně. Také často nemusíte vést účetnictví nebo podávat daňová přiznání, čímž se vaše podnikání výrazně zjednodušuje. Náklady na vedení firmy tedy klesnou na minimum.  

 

Ochrana majetku v offshore společnosti  

Anonymní společnosti jsou také známé pro vysokou ochranu majetku. Označují se také jako IBC - mezinárodní obchodní společnosti. Ochrana majetku je velmi důležitá při podnikovém plánování a umožní vám se ochránit před útoky věřitelů, především v problematických oborech. Majetek přesunete do ostatních organizačních jednotek.  

Anonymní společnost můžete založit v jakémkoliv evropském nebo i v mimoevropském daňovém ráji. Pokud to nezvládnete vlastními silami (když je na vás například legislativa vybraného státu příliš složitá), vyplatí se oslovit odborníka, co se na zakládání těchto společností blíže specializuje. U něj pak máte jistotu, že vaše anonymní společnost bude založena přesně tak, jak očekáváte.  

Anonymita vlastnictví je nástrojem ochrany vašeho soukromí a české struktura obchodních společností ji neumožňuje. To vám ale samozřejmě nebrání v tom využít firmu zahraniční, která něco takového dokáže prostředkovat. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!