Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak otevřít pobočku v zahraničí

Roste váš byznys v České republice a začínáte tedy uvažovat o otevření zahraniční pobočky? Podnikat v zahraničí nemusí být tak složité, jak se může na první pohled zdát, pokud si necháte pomoci od specialisty. Pak stačí si jen vybrat zemi, ve které chcete působit a otevřít zde pobočku. Můžete působit v rámci jedné obchodní společnosti, nebo si založit druhou dceřinou společnost, která bude však založena dle legislativy vybraného státu.  

Expanze firmy do zahraničí je snem mnoha podnikatelů a výrazně přispívá k dalšímu rozvoji firmy. Zřízení zahraniční pobočky je rovněž skvělým marketingovým tahem, který zapůsobí nejen na vaše obchodní partnery, ale také na konkurenci. Můžete proto čekat, že svým vstupem podpoříte i ekonomiku vybrané země, protože nikdy nevíte, kdo se k vám v otevírání zahraniční pobočky časem připojí.  

 

Co zařídit před otevřením zahraniční pobočky 

Nejprve je potřeba najít region, město nebo jiné konkrétní město, ve kterém chcete působit. Marketingové aktivity vyžadují mnoho času a vám proto doporučujeme si vše pečlivě promyslet a prozkoumat. Využijte například SWOT analýzy, která zhodnotí silné a slabé stránky, příležitosti i hrozby. Vše pečlivě naplánujte také po finanční stránce. Otevření pobočky v zahraničí se samozřejmě neobejde bez vašich investic. Dejte si ale dobrý pozor, aby pro vaši mateřskou společnost nebyly likvidační.

Prozkoumejte, jaké další náklady se budou s vaším podnikáním pojit a nezapomeňte ani na právní stránku věci - vše totiž musí proběhnout v souladu s legislativou vybraného státu. Mnoho podnikatelů z Čech k zahraniční expanzi – otevření pobočky v zahraničí - volí slovenský nebo polský trh.  

Jedná se o dva trhy, které jsou nám velmi blízké a které zároveň významně mohou rozšířit klientskou základnu bez mimořádných investic. Pro vstup na tyto trhy navíc ani není nutné zakládat další firmu. Díky jazykové příbuznosti a společné historii k vám zákazníci nebudou mít žádné předsudky.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!