Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Daňový poradce

Daňový poradce je kvalifikovaný odborník, který Vám pomůže nejen s vyplněním daňových přiznání, ale zajistí pomoc i v oblasti dalších souvisejících povinností, například v oblasti zdravotního a sociálního pojištění, především ale může zcela převzít komunikaci s finančním úřadem a dalšími institucemi. Profese daňového poradenství je upravena zákonem 523/92 Sb.

Jaké služby poskytuje daňový poradce?

Daňový poradce spolupracuje na základě závazné smlouvy uzavřené s klientem, přičemž klientem může být jakákoliv fyzická i právnická osoba. Daňoví poradci poskytují servis především v oblasti účetnictví a daní, mohou samostatně zpracovávat účetnictví, zajišťovat kontrolní činnosti i zastupovat klienta před příslušnými úřady.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 731 527 646

Pište na: kubanova@altaxo.cz

Daňový poradce je pro klienta především zárukou kvality a vysoké odbornosti. Další výhodou je i to, že pokud zplnomocníte svého poradce k podání daňového přiznání, můžete posunout řádný termín pro zpracování daňového přiznání až o 3 měsíce.

Jak si vybrat daňového poradce?

Pokud hledáte konkrétního daňového poradce, můžete využít seznamu daňových poradců a společností, který vede Komora daňových poradců nebo Svaz účetních. V tomto seznamu je možné vyfiltrovat vhodného kandidáta podle místa bydliště či sídla firmy. Kromě referencí je však důležité zhodnotit i cenu služeb a rozsah, ve kterém bude za své poradenství ručit. Daňový poradce online by měl být schopen komunikovat elektronicky a disponovat datovou schránkou, která je nezbytná pro komunikaci s úřady. Co se týče tarifů daňových poradců, ty jsou pouze smluvní a žádná vyhláška je neupravuje.

Proč se daňový poradce vyplatí?

Daňový poradce je výborným pomocníkem ve chvíli, kdy nemáte dostatečné kapacity nebo odborné znalosti na to, abyste mohli do problematiky účetnictví a daní proniknout sami. Daňoví poradci mají navíc zajištěno permanentní vzdělávání Komorou daňových poradců a jejich odbornost a způsobilost je zaručena kvalifikační zkouškou. Tím ušetříte dodatečné náklady na školení vlastních zaměstnanců. Výhodou je také pojištění odpovědnosti, které musí každý daňový poradce uzavřít ještě před zahájením svého poradenství.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!