Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Výpočet daně z příjmů fyzických osob

 Se samotným vedením účetnictví úzce souvisí také daně. Účetnictví totiž můžeme vnímat jako prostředek, díky kterému se ke skutečné výši daně dopracujeme. V tomto článku se podíváme na výpočet daně z příjmů fyzických osob. Není to nic náročného, zvládne to každý, a to sám nebo s pomocí profesionálního daňového poradce. Kromě samotného výpočtu je důležité i vyplnění do vhodného dokumentu, odevzdání na finančním úřadě a včasné zaplacení daně.

Typy příjmů

V daňovém přiznání je potřeba rozlišit příjmy ze závislé činnosti, z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti, z kapitálového majetku, z pronájmu a ostatní příjmy. Náš bude zajímat podnikání, tedy § 7 zákona o daních z příjmů. Právě pro zjištění výše těchto příjmů a výdajů je důležité správné a soustavné vedení účetnictví.

Uvedení příjmů v daňovém přiznání

Jednotlivé příjmy vepíšete do příslušných kolonek daňového přiznání. Dále stanovíte výdaje. Zde můžete použít skutečné výdaje nebo výdajové paušály. Jestliže používáte paušál, uvádíte do přiznání konkrétní činnost a procento. Spolu s dalšími typy příjmů vám vznikne několik dílčích základů daně a ty pak sečtete v jeden základ daně. Od něj si pak můžete odečíst nezdanitelné částky. A následně je možné uplatnit také slevy na dani, které jsou přímo definovány v zákoně. Daň je stanovena procentuálně, konkrétně je ve výši 15 %.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 731 527 646

Pište na: kubanova@altaxo.cz

Vedení účetnictví

Při vedení účetnictví je možné různě optimalizovat a docílit tak co nejnižší daně. Ačkoliv daně do příjmů zhruba 400 tisíc Kč ročně jsou v podstatě nulové. Jestliže využijete profesionálních účetních služeb například od vedení účetnictví Praha, můžete si nechat daňové přiznání vyhotovit a budete mít jistotu, že je kompletně správně.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!