Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaké výhody plynou ze zaměstnávání osob se zdravotním postižením?

Asi každý tuší, že lidé, kteří se narodili s nějakým postižením, případně kvůli nemoci či úrazu přišli k postižení během života, velmi často pracovat mohou a chtějí. Dávky od státu rozhodně nedosahují přílišné výšky a většina z nás jistě bude raději provozovat smysluplnou činnost za určitý výdělek, než trávit čas nicneděláním. Proto stát přistoupil k tomu, že zaměstnávání těchto osob aktivně podporuje nejrůznějšími pobídkami. A z nich může profitovat třeba i vaše firma!

Firmy nad 25 zaměstnanců OZP zaměstnávat musejí

Stát v některých případech nedává zaměstnavatelům na výběr a za určitých podmínek je třeba vždy zaměstnávat osoby s postižením. Tato povinnost je ukládána každé společnosti, která disponuje více jak 25 zaměstnanci. V tomto případě má počet osob se zdravotním postižením odpovídat 4% podílu všech zaměstnanců ve firmě. Pokud ve vaší společnosti tento podíl nemůžete, například kvůli úzké specializaci vašeho oboru, pak můžete využít tzv. náhradního plnění. V takovém případě odeberete služby či výrobky od zaměstnavatelů s více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením, či zadáte zakázky těmto zaměstnavatelům. Obě dvě formy náhradního plnění lze uskutečnit také od OSVČ se zdravotním postižením, které již nezaměstnává další zaměstnance.

Můžete využít mnoha příspěvků

Pokud se rozhodnete vytvořit ve vaší firmě místo pro osobu s postižením, pak vaší firmě náleží od státu nejrůznější podpora. V první řadě můžete zažádat o příspěvek na zřízení společensky účelného místa, která je v konkrétní výši, a to 75%, nejvýše však 8000 korun. Dále můžete požádat o vyplacení příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, příspěvek na vytváření chráněného pracovního místa, na částečnou úhradu provozních nákladů, na zapracování, nebo na přípravu osoby se zdravotním postižením k práci. 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!