Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Vliv monitoringu na chod firmy

Monitoring firmy – hrozba nebo pomocná ruka nad vašimi zaměstnanci? Jak přinutit zaměstnance, aby pracovali ve své stanovené době a nelelkovali nad něčím jiným? Právě zmiňovaný monitoring nabízí hned několik výhod, které mohou vaše zaměstnance postrčit k lepším výkonům a k tomu, aby si rozmysleli, jestli se budou koukat ve své pracovní době na filmy, objednávat si zájezdy a kupovat dárky nebo udělají práci, za niž jsou placení.

Žrouti času

Není se čemu divit, když firmy nastolí tvrdší režim a zapojí monitoring pracovních mailů, PC, telefonů a firemních vozidel. Dříve se čas v práci zabíjel pomocí karetních her, nyní nastoupili světově známí Facebook, Skype, ICQ nebo Twitter, aby nahradily karetní požírače času. Teď chtějí všichni všechno sdílet a nevadí jim, že to dělají právě v práci.

 

Průměrné výzkumy ukazují, že jedna čtvrtina Čechů se ráda v práci pobaví. To se však postupně začíná měnit. Právě díky monitoringu většina pochopila, že nejde dělat v práci něco, na co máte své volno. Monitoring zvyšuje produktivitu zaměstnanců a ukáže na ty, kterým nevadí zbytečně mrhat časem. V některých případech stačí stránky zablokovat, aby k nim zaměstnanci neměli přístup.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

 

Nainstalovaný software monitoringu v PC vám například pomůže najít nahrané počítačové hry, které by tam neměli být. Odhalí vám, jaké je vytížení počítače, jaké aplikace během pracovní doby zaměstnanec využívá a ukáže, zda není ve firmě používán nelegální SW.

 

Zákon to jistí

Jestliže někteří nemají jisto, v tom, jestli smějí či nesmějí používat programy na sledování a monitoring svých zaměstnanců, nemusí se bát. Existuje na to zákon, který opravňuje zaměstnavatele kontrolovat zaměstnance ohledně využívání firemních telefonů, PC, vozidel nebo jiných výrobních prostředků.

 

Jaký dopad to však bude mít na pracovní kolektiv, to není stále definitivně jasné. Jedno je ale zcela jisté. Vaši zaměstnanci budou vědět, že vy víte, co dělají. Zachováte si svoji tvář pokud zakročíte alespoň proti těm největším hříšníkům. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!